تولید بیشتر با ساعت کار کمتر | بلاگ

تولید بیشتر با ساعت کار کمتر

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

تولید بیشتر با ساعت کار کمتر

بهره وری یکی از کلیدی ترین عوامل موفقیت اقتصادی است. به هر میزان که نیروی کار یک کشور بهره ورتر باشد، ارزش اقتصادی بیشتر برای کارفرما و در نهایت اقتصاد کشور خود می آفریند.

شرکت خدمات مشاوره اقتصادی <<اکسپرت مارکت>> در گزارشی، بهره ورترین اقتصادهای دنیا را معرفی کرده است. این نهاد در گزارش خود به این نتیجه رسید که ساعات کاری پایین نه تنها به ضرر اقتصاد نیست، بلکه به طور بالقوه اثرات مثبت بر سطح تولید اقتصاد دارد.


<<اکسپرت مارکت>> در این گزارش بهره وری را به صورت تقسیم <<تولید ناخالص داخلی سرانه>> بر <<ساعات کاری سالانه یک نیروی کار>> تعریف کرده و با جمع آوری داده های این دو متغیر برای 35 کشور و محاسبه بهره وری، رتبه بندی جدیدی از بهره ورترین اقتصادهای جهان ارائه کرده است.

براساس این گزارش، لوکزامبورگ با بهره وری ساعتی 71/ 45 پوند برای هر فرد به عنوان بهره ورترین کشور جهان معرفی شده است. نیروی کار این کشور به طور میانگین 1643 ساعت در سال کار می کند.


دراین میان، آلمانی ها به طور میانگین با 1371 ساعت کار در سال، پایین ترین ساعات کاری را در میان 35 کشور مورد بررسی دارند.

همچنین این نهاد در گزارش خود به این نتیجه رسید که بسیاری از اقتصادهای بزرگ و پیشرفته ، در حالی که نیروی کار آنها پایین ترین ساعات کاری را دارند؛ بهره وری آنها زبان زد است.

در این رابطه، مکزیکی ها در میان کشورهای مورد بررسی با داشتن ساعات کاری 2228 ساعت در سال، بالاترین ساعات کاری را دارند؛ در حالی که بعد از کاستاریکا، از پایین ترین سطح بهره وری رنج می برند.


کاستاریکا نیز در انتهای فهرست بهره ورترین کشورها ایستاده است. جالب است که این کشور بعد از مکزیک بالاترین ساعات کاری را در میان 35 کشور مورد بررسی دارد (2216 ساعت کار در سال).

در واقع می توان گفت پیام اصلی این گزارش این است که سیاست گذاران حتی به خاطر کسب وکارها و افزایش سطح بهره وری هم که شده، باید ساعات فراغت نیروی کار خود را افزایش دهند؛ چراکه نتیجه آن در نهایت جز بهبود وضعیت اقتصاد نیست.

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

تولید,بیشتر,ساعت,کمتر,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 28 شهريور 1396 ساعت: 8:38