5 گام برای بازاریابی کسب و کار جدید شما | بلاگ

5 گام برای بازاریابی کسب و کار جدید شما

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

5 گام برای بازاریابی کسب و کار جدید شما

گام اول: مخاطبین خود را تعریف کنید

سریعاً یک پروفایل برای مخاطبین خود بنویسید.


1- ویژگیهای مخاطب: جنسیت، سن، موقعیت جغرافیایی و...


2- ارزشی که برای آنها ایجاد می کنید


نوشتن این دو مورد، شما را در داشتن دیدگاهی صریح و واضح بر روی اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند و به دنبال چه چیز می گردند کمک می کند.

گام دوم: یک برنامه بازاریابی مقدماتی بنویسید

نیازی نیست که حتماً یک برنامه بازاریابی جامع و رسمی باشد، همین که شما صریحاً بدانید به کجا می خواهید بروید و چگونه می خواهید به هدف خود برسید کفایت می کند. لیستی از چند هدف واضح و ساده خود را تهیه کنید. من استفاده از SMART framework را پیشنهاد می کنم.


وقتیکه اهداف خود را لیست کردید، برای هر یک چندین نکته که بیان می کنند چگونه می خواهید به هر یک از اهداف برسید یادداشت کنید.

گام سوم: نام خود را بر سر زبان ها بیاندازید

اکثر استارت آپ ها (و کسب و کار های تازه) بر اساس انتقال نام دهان به دهان و معارفه ها توسعه می یابند. بنابراین در مورد صحبت درباره کسب و کار جدید خود در میان مردم خجالت نکشید، به خانواده و دوستان خود بگویید و از آنها بخواهید که به دیگران هم بگویند. اینکه یک تجربه خوب را برای مشتریان جدید خود بیان کنید واقعاً مهم است، چراکه آنها نیز در توسعه نام شما بسیار مؤثرند.

گام چهارم: اینترنتی شوید

هیچ کسب و کاری نمی تواند بدون حضور در اینترنت، ادامه بقاء دهد. این مورد به شما کمک می کند تا یک اقبال عمومی پیدا کرده و تصویری فراتر از یک فروشگاه از شما می سازد.


گام پنجم: انعطاف پذیر و خلاق باشید

در بازاریابی می بایست انعطاف پذیر باشید و برای وقوع هر اتفاقی که آنرا پیش بینی نمی کردید آماده باشید، بنابراین مخاطبین خود را همیشه در ذهن داشته باشید، همانند آنان فکر کنید و در امور بازاریابی خود خلاق باشید.

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

بازاریابی,...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : شنبه 22 مهر 1396 ساعت: 16:56