مدیرانی که به شرکت‌ها روح پیشرفت می‌دهند | بلاگ

مدیرانی که به شرکت‌ها روح پیشرفت می‌دهند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مدیرانی که به شرکت ها روح پیشرفت می دهند

یک محل کار پویا و مناسب چگونه است؟

احساس درونی کارکنان در آن به چه صورت قابل ارزیابی است؟

هنگامی که شما وارد ساختمان شرکت لنکفورد سیسکو در مریلند می شوید، پس از چند ثانیه می فهمید تفاوت های خاصی درآنجا انتظارتان را می کشد. پس از ورود به محوطه، خود را در محاصره قفسه های مرتب و تسمه های پلاستیکی در حال حرکت می بینید.


فضای حاکم بر اینجا پس از چند دقیقه برای شما شناخته تر می شود؛ چراکه به تدریج با پیشینه فعالیت های شرکت لنکفورد از طریق مشاهده عکس های روی دیوار و اطلاع رسانی های پیرامون آشنا می شوید و از بودن در آن مکان احساس خوشایندی پیدا می کنید؛ چیزی که برای تمام کسانی که در این کارخانه کار می کنند اتفاق افتاده و می افتد.

وقتی با مدیرعامل شرکت یعنی استانلی لنکفورد به صحبت می نشینیم درمی یابیم که این شرکت واقعا متفاوت و همه چیز روی نظام و قاعده است. کارکنان به شکل عجیبی شرکتشان را دوست دارند. میزان غیبت و تاخیر کارکنان به شکل شگفت انگیزی پایین است، چیزی به نام نارضایتی از کار کردن در میان کارکنان آن مشاهده نمی شود و همه در آنجا با جان و دل کار می کنند، چرا که همگی احساس مالکیت دارند. مشتریان شرکت نیز از آن رضایت بسیار زیاد و کاملی دارند.

واقعیت آن است که مهم ترین عامل در مطلوب بودن یک شرکت برای کارکنان، کیفیت رابطه کارکنان با مدیران مستقیم شان است؛ چراکه این مدیر مستقیم شماست که محیط کاری را برای شما گلستان یا جهنم می کند.


اگر او انتظارات مشخص و شفافی از شما داشته باشد، شما را به خوبی بشناسد، به شما اعتماد داشته باشد و روی شما سرمایه گذاری کند، محیط کاری برای شما رویایی خواهد بود.


اما اگر در یک محیط کاری این فاکتورها نباشد، حتی با داشتن بهترین امکانات شامل صندلی ماساژور و ماشین به همراه راننده نیز برای شما بی ارزش خواهد بود.


به همین دلیل است که کارکردن با یک مدیر فوق العاده در یک شرکت کوچک و قدیمی بهتر است از کار کردن با یک مدیر نالایق در یک شرکت مدرن.

متاسفانه در برخی شرکت ها، فرهنگ غلطی حاکم است که باعث می شود افراد فقط به خاطر دستاوردهای فردی درخشان و ارزشمندشان و نه توان مدیریتی و رهبری شان به عنوان مدیر انتخاب شوند.


هر کارمندی در آمریکا دوست دارد به شرکت های والت دیزنی یا جنرال الکتریک یا تایم وارنر بپیوندد، آن هم به خاطر شهرت و حقوق و مزایای عالی این شرکت ها. اما آنچه در این میان اهمیت بیشتری دارد، مدت زمانی است که کارکنان لایق و توانمند در چنین شرکت هایی باقی بمانند و با لذت در آنجا کار کنند که این زمان بر اساس کیفیت رابطه افراد با مدیران مافوق و میزان بالا بودن بهره وری شان تعیین می شود و نه چیز دیگر.

در واقع، امروز، دوران <<شرکت های عظیم>> و <<مدیران بزرگ>> گذشته است و دیگر کارکنان برای کار در چنین شرکت ها و برای چنین مدیرانی سر و دست نمی شکنند، بلکه آنچه برای آنها مهم است، کیفیت رابطه ای است که بین آنها و مدیران مستقیم شان شکل می گیرد و احساسی که از کار کردن در آن محیط به آنها دست می دهد.

منبع: Gallup

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

مدیرانی,شرکتها,میدهند,...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 22 مهر 1396 ساعت: 16:56