رفتارهای مشخص غرور کاذب مدیریتی را شناسایی کنید :: به دست آوردن پول و موفقیت در زندگی فردی

رفتارهای مشخص غرور کاذب مدیریتی را شناسایی کنید

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  رفتارهای مشخص غرور کاذب مدیریتی را شناسایی کنید

  اینکه می بینیم مدیران ارشد اجرایی از غرور کاذب رنج می برند، اغلب آزاردهنده است. منظور از غرور کاذب اعتماد به نفس بیش از حد است که می تواند آنها و سازمان هایی را که آنها هدایت می کنند، نابود کند.


  قدرت وسیع آنها منجر به این می شود که هم احتمالا از غرور کاذب رنج ببرند و هم احتمال بیشتری دارد که در موقعیتی باشند که صدمات بزرگی به سازمان وارد کنند.

  غرور کاذب یک ویژگی اکتسابی و نه یک اختلال شخصیتی ریشه دار است. این ویژگی به تدریج و با رشد بیشتر قدرت یک رهبر سازمانی ایجاد می شود و البته می تواند مدیریت شده و حتی در نطفه خفه شود.

  رفتار های فردی بی شماری از سوی مدیران اجرایی می تواند نشان دهنده غرور کاذب اولیه باشد:
  سرزنش دیگران یا نیروها در زمان وقوع رخدادهای اشتباه، باور به اینکه تنها آنها می توانند کار درست را انجام دهند، شکست در جست وجوی بازخورد و مشاهده عدم توافق به عنوان تحقیر شخصی.


  آنها معتقدند که قوانین سازمان برای آنها کاربردی ندارد. آنها با افراط در خودستایی، رفتار خودبینانه با همکاران یا مشتریان، نقض ارزش های شرکت و شکست در مدل سازی رفتار نمونه، زمینه رفتارهای نادرست را فراهم می کنند و اینها در حالی است که از سایرین انتظار رفتار درست را دارند.

  اینکه این رفتارها نشان دهنده غرور کاذب حقیقی هستند یا خیر، می تواند بستگی به تکرار، درجه یا تعداد داشته باشد.


  <<تکرار>> را در نظر بگیرید: همه افراد می توانند گاهی دچار اعتماد به نفس بیش از حد شوند یا گاهی تلاش کنند تا تقصیرها را گردن فرد دیگری بیندازند. اما فردی که به طور مداوم این رفتارها از او سر می زند نسبت به کسی که سهوا دچار خطا می شود، بیشتر در معرض خطر غرور کاذب قرار دارد.


  همین طور برای <<درجه>> می توان چنین توضیح داد که به عنوان مثال کسی که هیچ انتقادی را برنمی تابد یا بدتر از آن فردی که انتقاد کرده است را تنبیه می کند به شدت در معرض قرار گرفتن در تله غرور کاذب است.


  غرور کاذب می تواند در مورد <<تعداد>> نیز صدق کند؛ جایی که حجم زیادی از رفتارهای گوناگون مضر وارد یک توده عظیم از سازمان می شود.

  اگر سازمانی تنها یک یا دو نفر داشته باشد که قدرت شان باعث ایجاد غرور و تکبر در آنها شود، این امر می تواند در افراد زیردست دلسردی ایجاد کند، استعدادهای ارزشمند را وادار به فرار از سازمان کند و با تضعیف تیم ها منجر به استراتژی های غلط و نابجا شود.

  چه شما یک عضو هیات مدیره باشید یا یک مدیر عامل، یک مدیر ارشد، یک کارمند با پتانسیل بالا یا یک مدیر منابع انسانی، باید بدانید که این غرور کاذب دقیقا چه بلایی سر سازمان می آورد و به این ترتیب می توانید اثرات مخرب آن را بر مشاغل و شرکت تان متوقف کنید.


  منبع: strategy-business

  کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

  نویسنده : بازدید : 0 تاريخ : چهارشنبه 6 دی 1396 ساعت: 1:34
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123