چرا باید با مدیران درونگرا کار کنید؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

چرا باید با مدیران درونگرا کار کنید؟

بیل گیتس، مارک زاکربرگ، آلبرت اینشتین، مایکل جوردن، مهاتما گاندی، آبراهام لینکلن، وارن بافت، لری پیج و من همگی یک ویژگی مشترک داریم و آن این است که همه ما درونگرا هستیم.ما معمولا ویژگیrlm;هایی همچون جسارت، معاشرتی بودن، پویایی و سلطهrlm;طلبی را به فردی که در جایگاه رهبری قرار دارد نسبت میrlm;دهیم، اما حقیقت آن است که اینrlm;ها تنها صفاتی نیستند که از یک فرد، رهبری بزرگ میrlm;سازند. نکته مهم در موفقیت یک رهبر آن است که مخاطبان او چه کسانی هستند.

بیایید به چند باور رایج نادرست راجع به درونگراها نگاهی بیندازیم:

۱) درونگراها تکrlm;رو یا ضداجتماع نیستند، بلکه صرفا از خلوت خودشان و نه از بودن در جمعrlm;ها انرژیrlm; میrlm;گیرند.

۲) درونگراها اهل درونrlm;نگری و تأمل در خویشتن هستند که اغلب با انزوا اشتباه گرفته میrlm;شود.

۳) درونگراها لزوما کم حرفrlm;تر از برونگراها نیستند، بلکه ترجیحrlm;شان آن است که در موقعیتrlm;های مختلف به جای صحبت کردن بیشتر گوش کنند.

۴) درونگرایی مترادف با خجالتیrlm; بودن نیست، بلکه در واقع ما ترجیح میrlm;دهیم به جای گفت وگوهای گروهی، گفت وگوهای فردی (یک به یک) داشته باشیم.

۵) درونگراها ترجیح میrlm;دهند مشاهدهrlm;کننده رویدادهای اجتماعی باشند، اما این به معنی نیست که ما از حضور در آنها واهمه داریم.

باید توجه داشت موفقیت رهبران مختلف به تیمی که در آن فعالیت میrlm;کنند بستگی دارد. پژوهشی که توسط آدام گرنت در مدرسه کسب وکار وارتون انجام شد، تیم تحقیقاتی دریافتند که حضور یک رهبر برونگرا در تیمی که اعضای آن خودانگیخته هستند و صریح صحبت میrlm;کنند، اغلب به بروز تنش بین رهبر و اعضای آن تیم منجر میrlm;شود، درحالی که همان تیم با حضور یک رهبر درونگرا عملکرد بهتر و کمrlm;تنشrlm;تری داشتند. به بیان دیگر، این پژوهش نشان میrlm;دهد تیمrlm;هایی که اعضای آن فرمانبری بالایی دارند با رهبران برونگرا عملکرد بهتری نشان میrlm;دهند و در نقطه مقابل تیمrlm;هایی که اعضای آن خودانگیخته هستند با رهبران درونگرا عملکرد بهتری را تجربه میrlm;کنند.

۱) آنها شنوندگانی عالی هستند

۲) درونگراها قبل از اقدام، تفکر میrlm;کنند

۳) درونگراها اغلب در همدلی توانمند هستند

۴) درونگراها مشاهدهrlm;گرانی دقیق هستند

۵) درونگراها متواضع هستند

منبع: Officevibe

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 5 بهمن 1396 ساعت: 0:30
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها