پیش‌بینی گرایش‌های نیروی کار در سال ۲۰۱۸ | بلاگ

پیش‌بینی گرایش‌های نیروی کار در سال ۲۰۱۸

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

پیش بینی گرایش های کار در سال ۲۰۱۸

ترویج تعاملات انسانی از سوی رهبران سازمان ها
شرکت ها محیط کار خود را طوری طراحی خواهند کرد که ارتباطات میان کارکنان را سهولت بخشند. آی بی ام (IBM) برنامه های دورکاری را متوقف کرده و از هزاران کارمند راه دور، خواسته تا برای حمایت از این برند به محیط کار بازگردند. ساختمان جدید اپل طوری طراحی شده تا کارکنان را به برقراری ارتباط و تبادل اطلاعات تشویق کند. کافه های گوگل با هدف تشویق واحدها به تعامل با یکدیگر طراحی شده اند.

موج جدیدی از مدارک و دوره های آموزشی
یکی از حوزه هایی که دستخوش تحولات بنیادین بوده، حوزه آموزش است. موسساتی مثل لینکدین که مستقیما در حوزه آموزش فعالیت نمی کنند، حالا دوره های آموزشی آنلاین برگزار می کنند و مدرک می دهند.
بسیاری از کارفرمایان، برای آنکه به طیف وسیعی از استعدادها دسترسی داشته باشند، انواع مدارک آموزشی را قبول می کنند. در نتیجه دانشجویان دیگر مجبور نیستند زیر بار قرض بروند و می توانند بدون ترس از بیکاری، هر طور که راحتند درس بخوانند.

تمرکز شرکت ها بر آموزش مهارت های بیشتر به کارکنان و حفظ کارکنان فعلی
شرکت ATamp;T اعلام کرده تا ۱۰ سال آینده، بسیاری از مشاغل منسوخ خواهند شد و بیش از ۱۰۰ هزار کارمندی که در این مشاغل کار می کنند، بیکار می شوند. برای جلوگیری از بیکاری کارکنان، آنها با سرمایه ای برابر با یک میلیارد دلار، برنامه ای را اجرا می کنند تا مهارت های جدید را به این کارکنان بیاموزند. مشکل فقط کمبود مهارت ها نیست. بسیاری از مهارت ها به مرور زمان بلااستفاده می شوند. بیش از نیمی از وظایف کارکنان به زودی خودکارسازی خواهند شد. به منظور رفع شکاف مهارتی، سرمایه گذاری سازمان ها در زمینه <<آموزش و توسعه>> افزایش خواهد یافت.

هوش مصنوعی در محیط کار
طی چند سال آینده، تقریبا تمامی دستگاه ها و خدمات به هوش مصنوعی مجهز خواهند شد. <<چت بات ها>> در محیط کار رواج بیشتری خواهند یافت و مکاتبات میان کارکنان را سهولت خواهند بخشید (چت بات برنامه ای مبتنی بر هوش مصنوعی است). چت بات ها می توانند مصارف متعددی داشته باشند، ازجمله به عنوان دستیار شخصی یا برای حمایت فوری از مشتری، داده کاوی، احیای اطلاعات و پاسخگویی به سوالات مشتریان.

سلامت مالی و روانی، از مهم ترین اولویت ها
سلامت روانی در محیط کار نیز بیش از پیش مورد توجه سازمان ها قرار گرفته است. منابع انسانی با حمایت از کارکنانی که دچار مشکلاتی مثل استرس یا افسردگی هستند، نقش یک مشاور را بازی می کند.
در PwC، خدمات مشاوره به صورت شبانه روزی به کارکنان ارائه می شود تا مبحث سلامت روانی و رجوع به مشاور، میان کارکنان عادی شود.

فرسودگی کارکنان، عامل اصلی گردش نیروی کار
حجم کاری که کارکنان انجام می دهند بیشتر شده، بی آنکه اضافه حقوقی دریافت کنند. برخی از کارکنان حتی پس از پایان ساعات کار یا وقتی در تعطیلات هستند از مدیران خود ایمیل کاری دریافت می کنند. بر اساس تحقیقات ما، حدود نیمی از رهبران منابع انسانی، خستگی و فرسودگی کارکنان را عامل اصلی گردش نیروی کار می دانند. برای جلوگیری از فرسودگی کارکنان، شرکت ها به اجرای برنامه های سلامت و انعطاف پذیری روی آورده اند.

تاثیر برخورد با متقاضی در رفتار مشتری
رفتار مشتری تا حد زیادی تحت تاثیر تجربه متقاضی کار است. ۶۴ درصد متقاضیان کار می گویند یک تجربه ناخوشایند در برخورد با یک شرکت (مثلا در جلسه مصاحبه) می تواند باعث شود دیگر از آن شرکت خرید نکنند. علاوه بر رفتار متقاضی، عدم سرمایه گذاری در برنامه های آموزشی و جذب نیرو نیز باعث می شود کارکنان با استعداد خود را از دست بدهید.

جدی گرفتن تنوع نیروی کار
این روزها شرکت ها بیش از پیش به مقوله تنوع روی آورده اند و کارکنانشان را از میان جنس، قومیت ها و سنین مختلف انتخاب می کنند، به خصوص شرکت های <<سیلیکون ولی>>.

حذف برخی محدودیت ها از قانون کار
نیمی از شرکت های مورد مطالعه ما می گویند که هر تغییری که در قوانین ایجاد می شود، به طور متوسط ۱۰۰ هزار دلار برای آنها هزینه دارد. بیش از دوسوم آنها می گویند که هزینه های تطبیق قانونی (compliance) در سال گذشته افزایش یافته و طی یک دهه گذشته نیز یک سیر صعودی را طی کرده است.

نیروی کار سالخورده
سن نیروی کار در ایالات متحده رو به افزایش است. از هر چهار نفر، سه نفر تصمیم دارد پس از بازنشستگی به کار ادامه دهد و دوسوم آنها کار نیمه وقت را ترجیح می دهند.
افزایش سن نیروی کار برای شرکت ها هزینه دارد، ازجمله مزایای بازنشستگی، بیمه خدمات درمانی و ایجاد فرصت های برابر. وقتی افراد مسن در جایگاه های ارشد مدیریتی کار می کنند، امکان پیشرفت جوان ترها کمتر می شود و همین امر به گردش نیروی کار، استرس و سرخوردگی جوانان خواهد انجامید.

منبع: Forbes

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت: 18:22