چگونه امنیت شغلی خود را تضمین کنیم؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

چگونه امنیت شغلی خود را تضمین کنیم؟

راز امنیت شغلی در سال ۲۰۱۸ و سال های پیش رو این است که این نکته را به یاد داشته باشیم که ما امنیت شغلی مان را خودمان ایجاد می کنیم. این روزها هیچ کارفرمایی نمی تواند امنیت شغلی شما را تا پایان عمرت تضمین کند. به همین منظور، باید این مهارت ها را کسب کنید:

نباید به خودتان به عنوان مجموعه ای از مدارک تحصیلی و آموزشی یا سال ها تجربه نگاه کنید. درست مثل هر متخصصی (وکیل، لوله کش یا نماینده بیمه)، شما نیز باید بدانید که در حل چه مشکلاتی مهارت دارید و این مشکلات را به خوبی بشناسید. باید بدانید حل یک مشکل چقدر برای مشتریانتان هزینه دارد، چگونه ایجاد شده و چطور رفع می شود.

باید همواره در جریان تحولات بازار باشید تا ببینید مشکلی که در حل آن مهارت دارید، چگونه در گذر زمان دستخوش تغییر می شود. اگر خودتان را محدود به دیوارهای دفتر کارتان کنید، از تحولات بازار استعدادها بی خبر خواهید ماند. در این صورت به سختی می توانید به مشکلات اشراف داشته باشید، ریشه هایشان را شناسایی کنید و راه حل ارائه کنید.

باید ارزش خودتان را بدانید. اینکه بگویید <<آخرین حقوقی که گرفتم، ۷۰ هزار دلار بود>> کافی نیست. این اطلاعات به درد کسی که می خواهد شما را استخدام کند نمی خورد. ممکن است بگوید: <<چه عالی، اما حقوق پیشنهادی ما ۶۰ هزار دلار است.>> آیا می توانی به آنها توضیح دهید که وجود شما در سازمان، چگونه باعث افزایش درآمد یا کاهش هزینه هایشان می شود؟ آیا می توانید برای حقوق پیشنهادی اتان یک دلیل قانع کننده بیاورید؟

حتی اگر شاغل هستید و از شغلتان راضی هستید، باید بازار استعدادها را زیر نظر داشته باشید و ببینید آیا به خدمات شما نیاز هست یا نه. هوشیار باشید و آگهی های استخدام را همیشه مرور کنید، حتی وقتی مشغول کار هستید.

باید مهارت هایتان را به روزرسانی کنید. ممکن است برای سازمانی کار کنید که از زمانه عقب باشد یا با تکنولوژی های روز بیگانه باشد. شاید این سیستم جوابگوی نیازهای آنها باشد، اما برای شما این طور نیست. فرقی نمی کند که پیشرفت شما برای کارفرمایتان مهم است یا نیست. برای آنکه قابل عرضه به بازار باشید، باید مهارت هایتان را به روز کنید.

ارتباطاتتان را حفظ کنید و گسترش بدهید. بسیاری از مردم وقتی شغل دارند، به ارتباطات اهمیت نمی دهند و فقط وقتی به دنبال برقراری ارتباط هستند که شغل خود را از دست داده باشند. این یک اشتباه بزرگ است. اگر تا به حال ارتباطاتتان محدود بوده، سعی کنید هر هفته یک دیدار رو در رو با یک دوست جدید یا قدیمی داشته باشید یا در یک رویداد شرکت کنید. عادت کنید با افراد جدید صحبت کنید.

مهارتی را فرا بگیرید که کمتر کسی آن را بلد است، مثلا متخصص نرم افزارهای آموزشی یا تبدیل مجلات چاپی به آنلاین. صرف نظر از اینکه چه کارهایی را به خوبی انجام می دهید، باید در یک زمینه خاص تخصص داشته باشید تا ارزش واقعی خود را نشان دهید.

از آنجا که مشکل را می شناسید و ارزش خودتان را می دانید، می توانید همزمان که به دنبال کار می گردید یا حتی وقتی شاغلید، به صورت پاره وقت یا تمام وقت مشاوره ارائه دهید. این روزها همه ما، چه بدانیم چه ندانیم، مشاوریم. خودتان را مثل یک کالا برندسازی کنید. هیچ چیزی به اندازه برندسازی نمی تواند عرضه پذیری تو را افزایش دهد.

همزمان که به مهارت هایتات افزوده می شود، به عنوان یک شخص حرفه ای شناخته خواهید شد. کسانی که شما را می شناسند پروژه هایشان را به شما خواهند سپرد. می توانید شغل های قراردادی یا تمام وقت پیدا کنید. به مرور میان گروه بزرگی از افراد که حتی آنها را نمی شناسید، وجهه و اعتبار پیدا می کنید. ارتباطات به شما کمک می کند که همیشه شغل داشته باشید. به لطف انجام پروژه ها آنقدر پول دارید که اگر چند ماه بیکار شدید، نگران مخارجتان نباشید.

نهایتا به نقطه ای خواهید رسید که به راحتی و بدون استرس، یک ماه به خودتان مرخصی بدهید. البته اگر به دنبال شرکتی باشید که تا زمان بازنشستگی برایشان کار کنید، هرگز به این نقطه نخواهی رسید. به دنبال امنیت در یک شغل یا سازمان نباشید. امنیت را خودتان ایجاد کنید تا کسی نتواند آن را از شما بگیرد.

نویسنده: Liz Ryan

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت: 18:22
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها