مدیران، کاتالیزورهای شادی در کار | بلاگ

مدیران، کاتالیزورهای شادی در کار

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

مقاله کوتاه ( شادی در کار)

هیچ مدیری نمی تواند کارمندانی مولد و پربازده و البته، شاد و سرزنده بسازد، بلکه فقط می تواند این روند را تسریع و تسهیل کند. در واقع، مدیران نقش کاتالیزور را در دستیابی به بهره وری از طریق افزایش شادی در کار بازی می کنند. آنها می توانند به کارمندان در پیداکردن مسیری با کمترین مانع و مقاومت برای رسیدن به اهدافشان کمک کنند و به ایشان یاد بدهند که چگونه می توانند برای شغل خود برنامه ریزی کنند. البته، باید گفت که مدیران هیچ کدام از این کارها را نمیتوانند بدون همکاری و تلاش جدی از سوی کارمندان انجام دهند. از نظر مدیران بزرگ، کارمندان مانند ستاره هایی عمل می کنند که می توانند به شدت بدرخشند و همه جا را روشن کنند و برای این درخشش، به روحیه شاد نیاز دارند. آنچه در ادامه خواهد آمد انتظاراتی هستند که مدیران از کارمندان بااستعداد و شاد خود دارند:

از هر فرصتی برای نگریستن به خود استفاده کنید؛ از هر ابزار بازخوردی که شرکت در اختیارتان قرار می دهد برای افزایش شناخت از خودتان و نگرش دیگران راجع به خودتان استفاده کنید.

تفکر عمیق داشته باشید؛ در طول ماه چند بار و هر بار بین 20 تا 30 دقیقه بنشینید و مروری بر آنچه طی هفته گذشته انجام داده اید، داشته باشید. از خود بپرسید که طی این هفته چه آموختید و چه کارهایی را انجام دادید؟ از چه چیز لذت برده و از چه چیز تنفر پیدا کرده اید؟ ارتباط آنها با استعدادهایتان چیست؟ و ...

خودتان را کشف کنید؛ سعی کنید در طول زمان، تصویر کاملتری از مهارت ها، دانش و استعدادهای خود پیدا کنید و از این درک و فهم فزاینده برای انتخاب و بر عهده گرفتن نقش های مناسب تر، تبدیل شدن به همکاری بهتر، کسب آموزه های بیشتر و در نهایت، پیشرفت و ارتقا بهره ببرید.

سازگار شدن با دیگران را بیاموزید؛ به مرور زمان، انواع مؤثرتر و مفیدتر همکاری با دیگران را که به بهتر شدن کارتان کمک می کند، شناسایی کنید. تجربه ثابت کرده است که کارمندان دارای درجات بالاتر، انعطاف پذیری و سازگاری بهتر و بیشتری با همکاران خود دارند و محیط های کاری متفاوت را تحمل میکنند.

پیگیر باشید؛ به طور دائم به آموخته ها و کشفیات خود توجه داشته باشید و سعی کنید آنها را به کار ببندید. به کاربستن پی در پی و مؤثر دانسته ها و آموخته ها می تواند به کارتان هویت ببخشد و شما از کاری که انجام می دهید، احساس شادی و شعف بیشتری کنید.

هنگامی که وارد محل کارتان می شوید، تصمیم بگیرید کیفیتی بهتر از روز قبل داشته باشید و عملکردی برازنده تر ارائه دهید؛ کارمندان شاد کسانی هستند که در آغاز روز کاری، تصمیم می گیرند که بهتر از روز قبلشان کار کنند و در پایان روز و پس از نگریستن به عملکرد روزانه شان، به شدت احساس رضایت و خرسندی می کنند.


منبع: کتاب Work Happy Now

مترجم: سید حسین علوی لنگرودی

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 2 اسفند 1396 ساعت: 12:22