مدیران بزرگ چگونه بازخورد نشان می‌دهند؟ | بلاگ

مدیران بزرگ چگونه بازخورد نشان می‌دهند؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نشان می دهند؟

مدیران بزرگ از هر تکنیکی برای نشان دادن بازخورد بهره ببرند، در نهایت به گونه ای عمل می کنند که گویی آیینه ای تمام نما در برابر دیدگان کارکنان قرار می دهند تا خود و نقاط قوتشان را بهتر و شفاف تر ببینند و بدانند که چه اثری بر جهان پیرامون شان گذاشته و می گذارند.


تحقیقات موسسه گالوپ نشان داده که رویکردهای مورد استفاده مدیران بزرگ دارای سه ویژگی مشترک است که در این مطلب به آنها اشاره خواهد شد:

اول اینکه بازخوردهای آنها دائمی و پیوسته است و با توجه به نیاز کارمندان و شرایط موجود دامنه آن تغییر پیدا می کند. آنها حتی برای چند دقیقه هم شده در طول هر ماه جلساتی با کارمندان برگزار می کنند و به آنها بازخورد نشان می دهند.


حال ممکن است پرسیده شود که اگر تعداد کارمندان زیرمجموعه یک مدیر آنقدر زیاد باشد که امکان صرف چهار ساعت در سال برای هر کدام از آنها وجود نداشته باشد، تکلیف چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت، اگر مدیر نتواند چنین کند به این معناست که بر افرادی بیش از حد مجاز مدیریت می کند و باید مسوولیت مدیریت تعدادی از آنها را به دیگران واگذار کند تا وقت کافی برای چهار سگالوپسال برای بازخورد به همه افرادش داشته باشد.

دومین ویژگی این تکنیک ها آن است که هر کدام از جلسات بازخورد با مروری سریع و کوتاه بر عملکرد گذشته آغاز می شود. البته منظور از این کار به هیچ عنوان بازخواست کارکنان نیست و مدیران نباید در این جلسات به دنبال مچ گیری یا سنجش عملکردها باشند، بلکه باید تمرکزشان را بر رفع موانع و بهبود شرایط قرار دهند.


این جلسات باید با هدف کمک به کارکنان برای اندیشیدن به جزئیات سبک کاری و همچنین کشاندن بحث به سمت صحبت راجع به استعداد و توانایی شان صورت پذیرد.


پس از این بررسی های اجمالی، نوبت به صحبت درباره آینده و تغییرات مثبت و لازم در سبک کاری افراد می رسد که طی آن می توان راجع به موضوعاتی مانند انتخاب راه هایی برای رسیدن به اهداف که با کمترین مقاومت از سوی کارمندان روبه رو شود و راه های جدید همیاری بحث و تبادل نظر کرد.

مدیران بزرگ به شدت از نشان دادن بازخوردهای عملکردی برای هر کارمند در برابر دیگران پرهیز می کنند و همیشه این کار را در خلوت و به صورت خصوصی انجام می دهند. چرا که معتقدند هدف از نشان دادن بازخورد چیزی نیست مگر کمک به هر کدام از افراد برای درک بهتر شرایط و شناسایی نقاط قوت طبیعی اش که این کار به صورت عمومی و جمعی فاقد کارآیی و توجیه است.

منبع: گالوپ

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : جمعه 25 اسفند 1396 ساعت: 0:15