چطور با یک رئیس سختگیر کار کنیم و موفق شویم؟‌ | بلاگ

چطور با یک رئیس سختگیر کار کنیم و موفق شویم؟‌

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

چطور با یک رئیس سختگیر کار کنیم و موفق شویم؟

کار کردن در هر محیطی دشواری ها و مزایای خاص خود را دارد. کار کردن تحت مدیریت یک رئیس سختگیر نیز می تواند از یک سو تجربه ای به شدت سخت و ناراحت کننده باشد و از سوی دیگر فرصتی خوب برای یادگیری و کسب تجربیات جدید.

بیشتر ما زمانی با یک رئیس سختگیر کار کرده ایم. چنین فردی هرگز در شرایط دشوار، وضعیت افراد را در نظر نمی گیرد و باعث می شود تا تمرکز طبیعی شما بر نتایج از بین برود و هرگز نشانی از تأیید و رضایت در او احساس نکنید.
چنین رئیس سختگیری همیشه ناراضی است و گاهی اوقات تلاش می کند تا کوچک ترین چیزها را نیز تحت مدیریت خود بگیرد که همین امر باعث بالا رفتن تنش در محیط کار می شود.
البته در اینجا بر رئیس سختگیر تمرکز کرده ایم نه رئیسی که سوءِاستفاده می کند.

از آنجا که کار کردن با این افراد تجربه لذت بخشی نیست، ضروری است که بدانیم در این شرایط چگونه دوام بیاوریم. پرسش اصلی این است که: هنگام کار کردن با یک رئیس سختگیر چگونه می توانیم دوام بیاوریم و حتی پیشرفت کنیم؟

1 شکیبایی را سرلوحه کار خود قرار دهید

گرچه ممکن است که وسوسه شوید تا به رفتارهای رئیس تان یا بی توجهی های او نسبت به تلاش هایتان واکنش نشان بدهید یا خشم و ناامیدی خود را نسبت به رویکرد او ابراز کنید، اما تاکتیک بهتر برای فروخوردن فوران و کنترل احساسات این است که جلوی دهان تان را بگیرید و با توجه به میزان استرس خود تا ۱۰، ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ بشمارید. با وارد کردن احساسات تان به شرایط دشوار، وضعیت را خراب تر نکنید.

2 بهانه ها و مشکلات را برای خودتان نگه دارید

معمولا مدیران پرتوقع فقط حرف خودشان را می فهمند. آنها فقط به یک زبان صحبت می کنند: زبان نتایج. آنها به مشکلات، بهانه ها یا موانع توجهی نمی کنند و از اعضای تیم شان انتظار دارند تا با وجود مشکلات به نتایج مطلوب دست پیدا کنند.

3 در غیبت کردن ها مشارکت نکنید

حرف زدن پشت سر رئیس تحت هیچ شرایطی نمی تواند به سود شما باشد. همیشه در نظر داشته باشید که ممکن است حرف هایی که می زنید به گوش رئیس تان برسند و هویت گوینده نیز از او پوشیده نخواهد ماند.

4 سعی کنید بفهمید که چه چیزی واقعا مدیرتان را خوشحال می کند

آیا به فکر این است که در شرکت ارتقای شغلی پیدا کند؟ آیا او کارمندی قدیمی است که زندگی خود را وقف شرکت کرده است؟ آیا حوزه شما تحت نظارت دقیق مدیریت ارشد است و نتایج از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند؟
هنگامی که تمایلات واقعی رئیس سختگیرتان را متوجه شدید، می توانید شرایطی را فراهم کنید که این علایق بهتر محقق شوند.

5 برای کارهای دشوار داوطلب شوید

همیشه مشکلات دشواری وجود دارند که در منطقه خاکستریِ بین بخش های مختلف سازمان قرار می گیرند. اگر حل کردن مشکلات در این نواحی خاکستری به نفع مدیرتان است، این مشکلات را حل کنید. گرچه ممکن است رئیس تان از شما تشکر نکند، اما قطعا متوجه می شود که شما نیروی ارزشمندی برای او هستید.

6 هرگز منتظر قدردانی نباشید

سختگیرترین مدیران برای افرادی ارزش قائل هستند که بتوانند نتایج لازم را محقق کنند. ممکن است رئیس تان از شما تشکر نکند، اما نباید تصور کنید که کسی برای همکاری شما ارزش قائل نیست.

7 برای مقابله با مدیریت جزئیات از روان شناسی معکوس استفاده کنید

اگر رئیس تان اصرار دارد که بالای سر شما بایستد و همه چیز را کنترل کند، از او بپرسید که چگونه در کارش مهارت پیدا کرده است. برای مثال بپرسید: "شما واقعا در این حوزه مهارت دارید، چگونه به این سطح از مهارت دست پیدا کرده اید؟"
با این کار نشان دهید که به عنوان یک شاگرد، مشتاق خدمت کردن هستید. ممکن است که این کار چندان لذت بخش نباشد، اما از اینکه به خاطر ایستادن رئیس بالای سرتان عصبانی شوید خیلی بهتر است.

8 فکر نکنید که حتما باید با رئیس سختگیر خود دوست شوید

بسیاری از افراد ترجیح می دهند که فاصله خود را با همکاران شان حفظ کنند. تلاش ناخوشایند شما برای دوست شدن با رئیس سختگیر فقط باعث افزایش عصبانیت او و بدتر شدن اوضاع می شود.

9 بخاطر چیزهایی که یاد می گیرید عمیقا سپاسگزاری کنید

با تشکر کردن از افراد سختگیر می توانید آنها را خلع سلاح کنید. اگر واقعا درهنگام انجام کارتان چیزی یاد می گیرید، به خاطر فرصتی که برای شما فراهم شده است از رئیس تان تشکر کنید.

منبع: thebalance

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : جمعه 14 ارديبهشت 1397 ساعت: 23:46