برای خوداشتغالی عینک واقع‌بینی بزنید!

ساخت وبلاگ
چکیده : برای خوداشتغالی عینک واقع بینی بزنید! این فکر که برای خودتان کار کنید و اصطلاحا رئیس خودتان باشید،... با عنوان : برای خوداشتغالی عینک واقع‌بینی بزنید! بخوانید :

برای خوداشتغالی عینک واقع بینی بزنید!

این فکر که برای خودتان کار کنید و اصطلاحا رئیس خودتان باشید، همیشه وسوسه برانگیز است و در <<اقتصاد گیگی>> فرصت های زیادی برای این موقعیت وجود دارد. از به کار بردن پلت فرم ها گرفته تا پیدا کردن مشتریان خودتان به عنوان یک مشاور یا آزادکار، این امکان وجود دارد که از محیط کارمندی رها شوید.

به طور کلی، اگر با ۴۴ ساعت کار در هفته مثلا سالانه ۳۶ میلیون تومان درآمد دارید، با خوداشتغالی می توانید حدودا ساعتی ۵۰ هزار تومان دربیاورید. چرا امتحان نمی کنید؟

واقعیت این است که هزینه های انجام کسب وکار - هزینه های آشکار و پنهان - باعث می شود درآمدتان خیلی کمتر از آن چیزی شود که فکر می کنید بعنوان یک فرد خوداشتغال می توانید داشته باشید. این موضوع را گزارش ۲۰۱۷ شرکت "پی پال" در مورد افرادی که آزاد کار می کنند و میانگین درآمد سالانه آنها بسیار کم بوده، نشان داده است.


بنابراین، قبل از اینکه اعلام استقلال در کار کنید، از حساب و کتاب هایتان مطمئن شوید تا به عنوان یک کارگر اقتصاد گیگی بتوانید زندگی را سپری کنید.

در ادامه به برخی از مشکلات و هزینه های خوداشتغالی اشاره می شود:

1 دیگر مرخصی باحقوق ندارید

این یک واقعیت است که بعنوان یک کارمند، کل ۸ ساعت کاری روز را کار نمی کنید و وقت ناهار، تعطیلات رسمی و مرخصی استحقاقی دارید. اما وقتی کسب وکار خودتان را دارید، ساعات بازدهی شما تغییر می کند و وقتی که صرف بازاریابی یا کارهای اداری می کنید، برای شما درآمدزایی ندارد.
همچنین دیگر مرخصی با حقوق ندارید و هر ساعتی که به اموری غیر از کار بپردازید، یعنی از درآمدزایی خالص شما کم شده است. بنابراین مشخص کنید هر وظیفه ای در کسب وکارتان چقدر زمان می برد و چقدر از آن درآمدزا است و سپس برنامه ریزی دقیقی برای بهینه سازی این درآمد داشته باشید.

2 خداحافظی با مزایا

به عنوان یک کارمند حقوق بگیر، مزایایی مثل بیمه اجباری و احتمالا بیمه تکمیلی و کارانه و هدیه هایی به مناسبت های مختلف شامل حالتان می شود. اما اگر خودتان کارفرما شوید و به تنهایی کار کنید، باید کل هزینه های بیمه را خودتان بپردازید و مزایایی هم ندارید. اگر هم نیرویی استخدام کنید که باید هزینه های حقوق و مزایای او را متقبل شوید.

3 هزینه های انجام کسب وکار

وقتی کسب وکار خودتان را اداره می کنید، هزینه های تجهیزات، وسایل، حمل ونقل و غیره با خودتان است، بنابراین چه پول خرید کامپیوتر و تعمیر پرینتر باشد و چه بنزین و تعمیر خودروی شخصی، این هزینه ها همه از جیب شما بیرون می رود. در نتیجه درآمد خالصی که از کسب وکارتان به دست می آورید، کم می شود.

4 جدا کردن خودتان

خیلی مهم است که پیش از هر چیز تحقیق بازار انجام دهید و به نتیجه روشنی برسید که رقابت در خدمات مشابه به چه شکل است. آنهایی که درآمد بالایی در بخش مورد نظرتان دارند زیرنظر بگیرید تا بدانید چگونه در برابر ارزشی که ارائه می کنند، پول به دست می آورند. این تحقیقات به شما کمک می کند بدانید در کجا تجربه به دست آورید و درآمدتان را مقایسه کنید. اگر خیلی با رقبا فاصله دارید، به دنبال روش هایی برای جدا کردن خودتان از آن صنعت باشید. اگر تجربیات زیاد یا مهارت های منحصربه فردی دارید که در فضای بازار به کار می آیند، می توانید با خیال راحت جایگاه خود را ارتقا ببخشید.

خوداشتغالی می تواند تجربه ای دلپذیر برای خیلی از افراد باشد. آمادگی مالی قبل از تصمیم مهم برای ورود به چنین دنیایی، سطح موفقیت بالایی را تضمین می کند. اما برخی افراد به جای سبک سنگین کردن مزایا و معایب داشتن یک بنگاه، خوداشتغالی را از درون لنزهایی رنگی می بینند و عینک واقع بینی را کنار می گذارند. اگر موانع را به خوبی شناسایی کنید، خودتان را در برابر شکست های مالی آینده بیمه می کنید.

منبع: Forbes

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 23 تاريخ : دوشنبه 4 تير 1397 ساعت: 3:47