پس از تعلیق از کار چگونه خود را بازیابید؟

ساخت وبلاگ
چکیده : پس از تعلیق از کار چگونه خود را بازیابید؟ اخراج شدن در پی تعدیل نیرو یکی از دشوارترین تجربیاتی است... با عنوان : پس از تعلیق از کار چگونه خود را بازیابید؟ بخوانید :

پس از تعلیق از کار چگونه خود را بازیابید؟

اخراج شدن در پی تعدیل نیرو یکی از دشوارترین تجربیاتی است که می توانید در حرفه خود با آن روبرو شوید. تعدیل نیرو می تواند احساس ضعف و شک به خود را به شکل یک عدم کنترل ترسناک و یک صدای منتقد بی رحم در درون فرد تحریک کند؛ این مساله به خصوص وقتی سایر افراد سازمان همچنان مشغول به کار باقی می مانند تشدید می شود. اینکه در مورد آنچه رخ داده است چگونه فکر می کنید، نقشی اساسی در گذار موفقیت آمیز شما به مرحله بعد از شغل و زندگی تان ایفا می کند.

گرچه یک تعدیل نیرو می تواند به طور موقت شرایط را بی ثبات کند، اما باید بیاموزید که کدام بخش های فرآیند - به طور خاص، عادات ذهنی که در ارتباط با اتفاق رخ داده ایجاد می کنید - را <<می توانید>> کنترل کنید.
در زیر سه گامی که می توانید پس از یک تعدیل نیرو، برای خاموش کردن صدای انتقاد درونی تان بردارید، خود را بازیابید و در یک چارچوب ذهنی بهره ور باقی بمانید، آورده شده است.

1- یک نگرش مثبت اخذ کنید:
برای اینکه پس از یک شکست خود را بازیابید، حلقه های ذهنی غیرمفیدی که به جای ارائه راه حل های بالقوه، مشکلات را تشدید می کنند به چالش بکشید.
برای اینکه ببینید چگونه طرز فکر شما می تواند بر بازیابی ناشی از یک تعدیل نیرو اثر بگذارد، به تجربیات به شدت متفاوت دو مدیر بیوتکنولوژی ۵۰ ساله- به نام های اوون و باب- توجه کنید:

گرچه تعدیل نیروی اوون نتیجه یک ادغام و نه بر مبنای عملکرد او بود، اما او خودش را سرزنش می کرد: <<چرا متوجه نشانه های واضح این اتفاق بد نشدم؟>> او خودش را متقاعد کرد که اعتبارنامه و سن او باید مقصر باشند و با خود فکر می کرد: <<من نباید در حوزه علم وارد می شدم و اکنون که بالای ۵۰ سال سن دارم، شغل دیگری را به دست نخواهم آورد.>> اوون به جای صرف زمان در مورد اینکه بعدا می تواند چه کاری انجام دهد، بیشتر وقت خود را صرف ملامت خود و جست وجوی اتفاقی پست های شغلی می کرد و بیشتر از قبل ناامید می شد.

باب نیز یک تعدیل نیرو را تجربه کرد؛ اما نگرش کاملا متفاوتی را اتخاذ کرد. پس از شوک اولیه اخبار تعدیل نیرو، او بر احتمالات جدید متمرکز شد. رزومه و پروفایل لینکدین خود را آپدیت کرد تا این حقیقت را منعکس کند که به دنبال کار کردن است. گرچه گاهی شک و دودلی در دلش رخنه می کرد و از اینکه موقتا بیکار شده عصبی و نگران می شد، اما مدام به خودش یادآوری می کرد که: <<من مهارت های قابل توجهی دارم و این تغییر فرصتی برای جست وجوی گزینه های شغلی است که در غیر این صورت هرگز شانسی برای جست وجوی آنها نداشتم.>> در عرض چند هفته، باب چندین گزینه کاری بالقوه و جدید را شناسایی کرد.

اوون و باب هر دو در ابتدا به طور مساوی در مورد از دست دادن شغل شان ناامید بودند. اما باب، برخلاف اوون، در مورد آنچه <<می توانست>> در مورد موقعیتش کنترل کند تمرکز کرد و اجازه نداد منتقد درونی اش فضایی در ذهنش داشته باشد.

2- تفکرات تان را به چالش بکشید:
پس از یک تعدیل نیرو، کاملا طبیعی است که خودتان را در چنگ عصبانیت و شک به خود ببینید.
با به چالش کشیدن منتقد درونی تان، می توانید این چرخه منفی سرزنش خودتان را متوقف کنید. در زیر چند مثال از تفکرات منفی معمول که ممکن است پس از یک تعدیل نیرو به ذهن تان خطور کند به همراه سوالاتی که می توانید برای کمک به بازیابی چشم انداز از خودتان بپرسید، آورده شده است:

◀️ تفکر: <<برای جلوگیری از تعدیل شدن می توانستم کارهای بیشتری انجام دهم.>>
سوال: <<چه دلیلی دارم که می توانستم جلوی این تعدیل نیرو را بگیرم؟>>

◀️ تفکر: <<این تعدیل نیرو باید به دلیل فقدان مهارت یا برخی نقاط ضعف دیگر رخ داده باشد.>>
سوال: <<چگونه با قطعیت می دانم که این اتفاق به دلیل قصور از سمت من رخ داده است؟>>

3- تمرکز خود را از نقاط ضعف به نقاط قوت تغییر دهید:
وقتی شغل تان را از دست می دهید، معمولا تلاش می کنید تا دریابید که چه کاری را اشتباه انجام داده اید. برای جهش از این تفکرات دلسردکننده به یک تفکر مثبت، چشم انداز خود را گسترش دهید. به دفعه قبلی که موقعیت دشوار دیگری برایتان پیش آمد اما نهایتا بر آن فائق آمدید فکر کنید. با یادآوری این مورد در ذهن تان، از خودتان سوالات زیر را بپرسید:

▪️چه نقاط قوتی را برای حل این مشکل استفاده کرده اید؟

▪️در مورد خودتان در این فرآیند چه آموخته اید؟

▪️چگونه می توانید از این نقاط قوت در گذار شغلی فعلی استفاده کنید؟

توانایی در تنظیم آینده خودتان، انتخاب نحوه نگاه به یک موقعیت و ایجاد خودآگاهی از نقاط قوت تان تنها چند مزیت غیرمنتظره ای هستند که با ایجاد این دیدگاه حتی وقتی عصبانی و ناامید هستید منتظر شما هستند.

منبع: hbr

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 10 مرداد 1397 ساعت: 23:30