رازهای استخدام از زبان مدیران معروف

ساخت وبلاگ
چکیده : رازهای, استخدام, از زبان, مدیران, معروف,... ۱.- به ارتباطات اهمیت دهید.گری واینرچاک، مؤسس و مد... با عنوان : رازهای استخدام از زبان مدیران معروف بخوانید :

رازهای, استخدام, از زبان, مدیران, معروف,...


۱.- به ارتباطات اهمیت دهید.
گری واینرچاک، مؤسس و مدیرعامل واینرمدیا با ۶۰۰ کارمند و درآمد سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار: من همیشه ارتباطات خود را با کارمندان حفظ می کنم. کارمندان مشکلات شخصی و رفتارهای متفاوتی دارند. آن ها می توانند به راحتی در مورد نگرانی هایشان با من صحبت کنند. وقتی همه به راحتی با هم صحبت کنیم، نیازی نیست کارها را چند بار توضیح دهم. نکته ی مهم این است که بیش از حد در مورد جزئیات بحث نکنید. هدف را مشخص کنید و همراه با تیم به سمت آن حرکت کنید.

۲- دوستان بهترین کارمندانتان را استخدام کنید.

تای لوپز، سرمایه گذار و مشاور کسب و کار، صاحب ۸ کسب و کار آنلاین: کسب و کار مانند ازدواج است. اگر مجرد هستید، همیشه بهترین انتخاب ها به سختی پیدا می شوند. اگر بتوانید فرد بااستعداد و مفیدی برای شرکت خود استخدام کنید، بهتر است از او بخواهید که دوستان خود را نیز به شما معرفی کند. این گونه استخدام برای تشکیل تیم منسجم هم مفید است. در شرکت ما هر فردی که دوستی را معرفی کند و آن شخص بیش از ۹۰ روز در کسب و کار ما بماند، جایزه ای ۱۰۰۰ دلاری دریافت می کند.

۳- دلیل بااستعداد بودن افراد را پیدا کنید.

رابرت ارکی، تهیه کننده و نویسنده ی هالیوود که فیلم ها و سریال های او بیش از ۵ میلیارد دلار درآمد داشته اند: یک مشاور کسب و کار این نصیحت را ارائه می دهد که باید افرادی باهوش تر از خود را استخدام کنید. باید به این تناقض دقت کنید. افراد باهوش دوست دارند شناخته شوند؛ اما همیشه به رهبری شما نیز نیاز دارند. پس بهتر است افراد باهوش تر از خود را استخدام کنید و با تمامی مهارت های خود، آن ها را در معرض چالش قرار دهید. این بهترین روش برای علاقه مند نگه داشتن آن ها در کنار پرورش استعدادهایشان است.

۴- از متقاضیان ویدیو درخواست کنید.

گرنت کاردون، فروشنده ی حرفه ای صاحب امپراطوری ۵۰۰ میلیون دلاری مشاوره ی املاک: سعی کنید افرادی با اشتیاق فراوان مانند خودتان پیدا کنید. ما برای پیدا کردن این افراد از تکنیک ویدیو استفاده کردیم و به رزومه ها توجه زیادی نداشتیم. پس از مطالعه ی کلی رزومه، از متقاضیان خواستم در یک ویدیوی ۶۰ ثانیه ای، چیزی به من بفروشند. اگر نتوانند این کار را انجام دهند، برای فروش مناسب نیستند. در مثالی دیگر، یک مصاحبه تلویزیونی اجرا کردیم و از بین ۱۵۰ نفر، ۱۵ نفر را انتخاب کردیم. این ۱۵ نفر در مجموع ۱۰ میلیون دلار درآمد کسب کردند.

۵- ابتدا از شبکه خود شروع کنید و سپس آگهی های هدفمند منتشر کنید.

کام میرزا، مدیر هولدینگ میرزا با درآمد ۵۰۰ میلیون دلاری: من به ندرت از شرکت های استخدامی و کاریابی کمک می گیرم. ابتدا درون شبکه ی ارتباطی خود به دنبال افراد مناسب می گردم و سپس آگهی های آنلاین مناسب با موقعیت شغلی مورد نظر منتشر می کنم. یک کارمند عالی می تواند وظایف زیادی از دوش مدیر و مؤسس بردارد و رشد شرکت را به میزان ۱۵ درصد افزایش دهد. با داشتن ۶ کارمند حرفه ای از این نوع، می توانید رشدی باورنکردنی به شرکت خود بدهید.

كانال تلگرامي عشق پول،دنياي تجارت كليك كنيد

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 ساعت: 15:31