روش های گوش دادن فعال را بیاموزید

ساخت وبلاگ
چکیده : روش های گوش دادن, فعال, را بیاموزید, شاید شما هم فکر می کنید وقتی صحبت نمی کنید در حال گوش دادن... با عنوان : روش های گوش دادن فعال را بیاموزید بخوانید :

روش های گوش دادن, فعال, را بیاموزید,

شاید شما هم فکر می کنید وقتی صحبت نمی کنید در حال گوش دادن هستید. اما همیشه لزوما اینطور نیست. در بیشتر مواقع تظاهر به گوش دادن می کنیم اما داریم به آنچه که می خواهیم بگوییم، فکر می کنیم.

گوش دادن واقعی به معنی تمرکز روی چیزی است که طرف مقابل به زبان می آورد. به معنی فهمیدن، درک کردن و تحلیل کردن آن است نه رد یا تایید کردن آن.


یادگیری روش های گوش دادن فعال، نحوه به تعویق انداختن قضاوت درباره دیگران، تمرکز روی فهم گفته های طرف مقابل، درک کردن احساسات اطرافیان، همدلی کردن با دیگران هم از مهم ترین مهارت هایی است که می توانید یاد بگیرید و روابط و زندگی بهتری را تجربه کنید.

مهارت گوش دادن مهارتی است که همه فکر می کنند به طور طبیعی از آن برخوردارند اما این گونه نیست. طبق پژوهشی که در دانشگاه <<رایت>> روی بیش از 8000 نفر انجام شد نشان داد برخلاف آنچه افراد تحت بررسی ادعا کرده بودند مهارت گوش دادن در آنها ضعیف است.

در محیط کار صحبت های زیادی رد و بدل می شود، پس فرصت های زیادی هم برای گوش دادن وجود دارد. اغلب اوقات برای پاسخگویی، توضیح راهکارها و تحویل به موقع کار با هم صحبت می کنیم. البته فارغ از کلماتی که به زبان می آیند، از طریق لحن صدا، حرکات بدن و حالت های چهره هم به اطلاعات ارزشمندی دست می یابیم.


بنابراین اگر مهارت گوش دادن فعال را بلد نباشید و از ترفندهای زبان بدن چیزی ندانید و قادر نباشید گوش و چشم تان را هوشیار نگه دارید اطلاعات ارزشمند زیادی را از دست خواهید داد.

منبع: Forbes

كانال تلگرامي عشق پول،دنياي تجارت كليك كنيد

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : يکشنبه 18 آذر 1397 ساعت: 15:31