لحظه‌های بد می‌توانند شما را به شخص بهتر یا بدتری تبدیل کنند

ساخت وبلاگ
چکیده : لحظه های بد می توانند شما را به شخص بهتر, یا بدتری, تبدیل, کنند, ما در زندگی خود با سختی ها و ... با عنوان : لحظه‌های بد می‌توانند شما را به شخص بهتر یا بدتری تبدیل کنند بخوانید :

لحظه های بد می توانند شما را به شخص بهتر, یا بدتری, تبدیل, کنند,

ما در زندگی خود با سختی ها و مشکلات زیادی روبرو می شویم و گاهی این مشکلات مانع از موفقیت ما می شوند و ما را از ادامه کارمان بازمی دارند، اما آیا این موانع واقعا تاثیرات بدی دارند؟

قاعده کلی "یک شکست مقدمه ای برای یک بازگشت است"، منطبق با فلسفه مربی بسکتبال معروف دانشگاه کالیفرنیا - جان وودن - برای برخورد با سختی ها و مشکلات است.

او در کتاب خود به نام "هرم موفقیت"، دیدگاه خود در مورد سختی ها و مشکلات را این گونه بیان می کند:

"ما نمی توانیم اجازه دهیم تا مشکلات ما را دلسرد کنند. موانع ممکن است موجب تغییر مسیر ما شوند، اما ما نمی توانیم به آن ها اجازه دهیم تا ما را از مقصدمان بازدارند.

من اغلب گفته ام که ما با سختی ها قوی تر خواهیم شد. ما با یک برنامه وزنه برداری از لحاظ جسمی قوی تر می شویم. ماهیچه های ما در برابر اشیای سنگین کار می کنند. این اشیا همان سختی ها و مشکلات هستند.

ما با سختی رو به افزایش در دوران تحصیلمان از لحاظ ذهنی قوی تر می شویم. ما با حساب دیفرانسیل تحصیلات خود را شروع نمی کنیم بلکه ما با جمع و تفریق و ضرب و تقسیم شروع می کنیم و پس از اینکه اصول را یاد گرفتیم، به جبر می رسیم و پس از آن به هندسه و همین طور ادامه می دهیم تا به حساب دیفرانسیل برسیم.

ما به همین ترتیب به وسیله آزمون های زندگی از لحاظ روحی و روانی قوی تر می شویم. ما هنگامی که زندگی سخت است، قدرت خود را افزایش می دهیم؛ بنابراین، ما نباید نگران سختی ها باشیم و نه می توانیم اجازه دهیم تا ما را متوقف سازند تا بتوانیم بهترین راه را برای رسیدن به اهدافمان دنبال کنیم. در حقیقت، با قوی تر شدن ما می توانیم و باید بتوانیم اهداف خود را گسترش دهیم.

کنار آمدن با سختی ها در یک مسیر مثبت نیازمند اعتقاد و شکیبایی است. ما باید به یاد داشته باشیم که "قرار گرفتن در مقابل سختی ها و مشکلات، حالتی است که هر فرد به آسانی می تواند با آن ها با خود آشنا شود، به ویژه هنگامی که از تحسین کنندگان رهایی یابد."

منبع: Success

كانال تلگرامي عشق پول،دنياي تجارت كليك كنيد

...
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت: 15:26