چطور می‌توانیم با داشتن درآمد متوسط، ثروتمند شویم؟!

ساخت وبلاگ
چکیده : چطور و می توانیم با داشتن و درآمد و متوسط، و ثروتمند و شویم؟ و! هر فردی تصور می کند برای ثرو... با عنوان : چطور می‌توانیم با داشتن درآمد متوسط، ثروتمند شویم؟! بخوانید :

چطور و می توانیم با داشتن و درآمد و متوسط، و ثروتمند و شویم؟ و!

هر فردی تصور می کند برای ثروتمند شدن باید شغل خوب با درآمد بالا داشت؛ اما باید بدانید شرط اصلی پولدارشدن، حقوق بالا نیست. بلکه می توانید با برنامه ریزی درست، بهترین بهره را از پول خود ببرید و ثروتمند شوید.

تصور بیشتر افراد از پولدار بودن این است که هر کاری دلشان بخواهد انجام دهند و ولخرجی های زیادی داشته باشند. معمولاً فردی پولدار و مرفه هستیم وقتی سوار بر ماشین گران قیمت شویم و مهمانی های مجلل برگزار کنیم.

شاید برایتان جالب باشد بدانید با یک درآمد متوسط هم می توان این کارها را انجام داد. شما اکنون چه برنامه ای برای خرج کردن درآمد فعلی خود دارید؟ آیا اعتقادی به پس انداز کردن دارید؟ برای آینده خود سرمایه گذاری می کنید؟

در ادامه 4 عادت مؤثر را بیان می کنیم که می تواند شما را به موفقیت و استقلال مالی برساند. در واقع همین عادت هاست که سبب ایجاد تفاوت میان زندگی افراد معمولی و پولدارها می شود.

1- از راه های مختلفی به کسب درآمد بپردازید

با تکیه بر یک منبع درآمد نمی توانید به موفقیت مالی برسید. اگر شغل خود را از دست بدهید، مجبور خواهید شد از پس اندازتان استفاده کنید تا شغل دیگری پیدا کنید، اما وقتی این زمان طول بکشد چاره ای جز قرض گرفتن از دوستان خود نخواهید داشت؛ اما افراد پولدار معمولاً چند منبع مختلف برای کسب درآمد دارند و اگر یکی از شغل هایشان را از دست بدهند خیالشان راحت است که منبع درآمد دیگری دارند و به پس اندازها نیز دست نخواهند زد.

2- در خرج کردن زیاده روی نکنید

برای ثروتمند شدن باید درست خرج کردن را یاد بگیرید. افراد پولدار و میلیونر به خوبی بر این مسئله واقف اند که کم خرج کردن به آن ها فرصت می دهد تا در حوزه ی موردنظرشان سرمایه گذاری کنند یا به یک خیریه کمک برسانند.
جیم ران، کارآفرین موفق، برای خرج کردن، پس انداز کردن، سرمایه گذاری و کمک کردن از قانون 30/70 استفاده می کند. او می گوید 70 درصد درآمد خود را در کارهای مهم و ضروری خرج کنید و 30 درصد را به 3 قسمت 10 درصدی تقسیم کرده و به سرمایه گذاری، پس انداز و کمک کردن به دیگران اختصاص دهید. این کار به شما امکان می دهد تا روی درآمد خود کنترل بهتری داشته باشید.

3- یک برنامه ی مناسب برای سرمایه گذاری داشته باشید

افراد پولدار به خوبی می دانند برای زیاد کردن پول هایشان نیاز است یک نقشه ی سرمایه گذاری داشته باشند. پس می توانید روی یک کسب وکار، بازاریابی، فروش محصولات جدید یا یک شرکت و استارتاپ سرمایه گذاری کنید. البته قبل از این که اقدامی انجام دهید، ریسک کار را در نظر بگیرید و با دانش کامل دست به سرمایه گذاری بزنید.
علاوه بر سرمایه گذاری، باید 10 درصد از حقوق روزانه خود را به پس انداز اختصاص دهید. پس اندازهای خود را راحت خرج نکنید، بلکه آن را برای روزهای سخت زندگی و حوادث غیرقابل پیش بینی کنار بگذارید. پس انداز کردن کمک می کند وقتی به پول نیاز دارید دست به حساب سرمایه گذاری خودتان نزنید.

4- به افراد نیازمند پول دهید

شاید خیلی برایتان سخت باشد به کس دیگری پول قرض دهید، اما باید بدانید این کار به قدر سرمایه گذاری برای ثروتمند شدن مهم است. وقتی به کسانی که نیاز به پول دارند قرض دهید، با افراد بیشتری ارتباط برقرار خواهید کرد و این می تواند به موفقیت مالی شما کمک کند.
افرادی که این کار را انجام می دهند باور دارند همان احساس خوبی که به دیگران منتقل می کنند، در آخر به زندگی خودشان برمی گردد و در زندگی احساس شادی و رضایت خواهند داشت.منبع : entrepreneur

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : جمعه 7 دی 1397 ساعت: 4:57