10 فاجعه ی برندسازی در جهان :: به دست آوردن پول و موفقیت در زندگی فردی

10 فاجعه ی برندسازی در جهان

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  برچسب ها

  10 فاجعه ی برندسازی در جهان

  برند Braniff شعار کوتاه <<رو چرم پرواز کنید.>> را برای جلب مشتری ها انتخاب کرد، اما ترجمه ی این شعار در زبان اسپانیایی به مفهوم <<برهنه پرواز کنید>> بود.

  شعار انتخاب شده coors -<<راحت باشید>>- در زبان اسپانیایی به مفهوم <<از اسهال رنج ببرید>> ترجمه می شود.

  برند frank predue شعار <<طبخ یک مرغ برشته کار هر مردی نیست>> را برای خود برگزید اما این شعار در زبان اسپانیایی معنای ضد اخلاقی دارد.

  نام خودروی chevy nova در زبان اسپانیایی به <<راه نمی رود>> ترجمه می شود. بنابراین، فروش این محصول هرگز در کشورهای اسپانیایی زبان با موافقت مواجه نشد.

  زمانی که pepsi فعالیت بازاریابی خود را چنین آغاز کرد، شعار زیبای <> را انتخاب کرد، در حالی که واژه های انتخاب شده برای این شعار در زبان چینی معنای <> بودند.

  زمانی که coca-cola برای نخستین بار به بازار چین وارد شد نام محصولش را به گونه ای انتخاب کرد که تلفظ آن در زبان چینی شبیه coca-cola باشد. اما کاراکترهای به کار رفته، مفهوم <<قوباغه مومیایی شده را بجوید>> میرساند. این شرکت با متوجه شدن این اشتباه به سرعت ترکیب کاراکترهای خود را تغییر داد و کاراکترهایی را انتخاب کرد که معنای <<لذت در دهان>> را انتقال دهد.

  شرکت تولید کننده ی موی clairol محصول جدید خود را با نام Mist-stick نوعی دستگاه برای مجعد ساختن مو- به بازار آلمان معرفی کرد، اما مشکل اینجا بود که mist در زبان آلمانی به معنای <<فضولات>> است.

  زمانی که شرکت gerber برای نخستین بار فروش غذاهای مخصوص نوزادان را در آفریقا آغاز کرد، از بسته بندی های کاملا مشابه با بسته بندی هایی که در آمریکا عرضه می کرد، استفاده کرد. روی برچسب بسته بندی، تصویر یک نوزاد زیبای خندان قرار گرفته بود. بعدها این شرکت دریافت که در آفریقا به دلیل نرخ بالای بی سوادی تمامی شرکت ها تصویری از محتوای بسته را روی بسته بندی نصب میکنند.

  شرکت ژاپنیMitsubishi مجبور شد نام مدل Pajero را در کشورهای اسپانیایی زبان تغییر دهد، زیرا این واژه در زبان اسپانیایی در برگیرنده مفاهیم غیر اخلاقی است.

  مدل خودرو Mr2 تولید Toyota از فروش اندکی در فرانسه برخوردار شد، زیرا تلفظ این نام در زبان فرانسوی شبیه یک ناسزا است.

  کانال تلگرامی ما

  https://telegram.me/joinchat/CpyMq0BT2QhELQqOq49UFg

  نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : چهارشنبه 18 اسفند 1395 ساعت: 16:43
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها ads-123