زندگی‌نامه‌ی مارک کوبان از فروش کیسه زباله تا میلیادری | بلاگ

زندگی‌نامه‌ی مارک کوبان از فروش کیسه زباله تا میلیادری

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

زندگی نامه ی مارک کوبان از فروش کیسه زباله تا میلیادری

مارک کوبان در یک خانواده ی متوسط در پیتس بورگ ایالات متحده متولد شد. از همان دوران کودکی و نوجوانی به دلیل وضعیت اقتصادی خانواده و همچنین به سبب علاقه ی فراوان خودش به تجارت به این عرصه قدم گذاشت. در سن 12 سالگی کودکی دست وپا چلفتی با یک عینک ته استکانی در محله های اطراف کیسه زباله می فروخت و اندک درآمد خود را صرف هزینه های ضروری کودکانه اش می کرد. در همان روزها بود که اصول اولیه تجارت را به خوبی آموخت؛ او دریافت که هیچ شغلی سبب کاهش اعتبار اجتماعی نمی شود و از سویی دیگر آموخت که برای کسب درآمد حتما نیازی نیست که انسان سرمایه کلان اولیه داشته باشد.
او که در مدرسه علیرغم مشکل بینایی و همچنین فرصت اندک برای درس خواندن به سبب کار روزانه اش توانسته بود همواره بهترین نمرات را به دست آورد، به عنوان یکی از بهترین شاگردان مدرسه دوران تحصیلی را به اتمام رساند و تصمیم ورود به دانشگاه گرفت. رشته ی مورد علاقه او بازرگانی بود و در سراسر ایالات متحده تنها ده دانشگاه تدریس این رشته را در اختیار داشتند. از میان این ده دانشگاه، کم هزینه ترین یعنی دانشگاه ایندیانا را برگزید و برای ادامه تحصیل وارد آنجا شد. اگر چه ایندیانا در مقایسه با دیگران کم هزینه تر بود اما به هر حال دوران دانشجویی نیز خرج و مخارج خاص خود را داشت، و مارک برای تامین هزینه هایش به مشاغل گوناگونی روی آورد تا بتواند حداقل علاوه بر هزینه تحصیل، خود را از گرسنگی برهاند.


از همان سال اول با مشکلات فراوانی روبه رو شد: سنگینی هزینه ها و اجبار او برای روی آوردن به حرفه های مختلف از یک سو و رفتار خشن و ناملایم ناظم دانشکده از سویی دیگر هر لحظه او را تشویق به ترک تحصیل می کرد؛ اما علاقه ی او به بازرگانی توانست تا اخذ مدرک کارشناسی با بهترین نمرات او را همراهی سازد.


با بیرون آمدن از دانشگاه کوبان تصمیم گرفت تا تمامی آموخته ها و تجربیات این سال های سخت را به کار ببندد، و تلاش خود را برای آینده ای روشن آغاز نماید. او که با نیاز بازار وقت جامعه به خوبی آشنایی داشت تصمیم گرفت تا وارد بازار کامپیوتر شود، صنعتی که حتی کوچک ترین اطلاعاتی در مورد آن نداشت و با به کارگیری تمامی زوایای اقتصادی و همچنین مطالعه ی بسیار در مورد مسائل ابتدایی این عرصه، کوبان در سال 1983 یک شرکت کامپیوتری با نام <> و با کاربری مشاوره ی کامپیوتری بنا کرد که در عرض چند سال به سرعت به اولین شرکت مشاوره و ادغام سیستم ها تبدیل شد و از سالی 1990 این شرکت سالانه درآمدی معادل 30 میلیون دلار به دست آورد. اما در آمد واقعی زمانی عاید کوبان شد که کمپانی بزرگ <> اقدام به خرید شرکت نمود و در جریان این معامله سرمایه بسیار خوبی از آن او کرد.


با به دست آوردن این گنج باور نکردنی کوبان دیگر تمامی روزهای سخت گذشته را پشت سر گذاشته بود و حال تمامی رویاهایش را در عالم واقعیت می دید.
او که علاقه ی شدیدی به ورزش بسکتبال داشت، با خود می اندیشید که چرا نمی تواند بازی تیم های مورد علاقه اش را از اینترنت دنبال کند، همین فکر جرقه ای بود برای یک پدیده ی نوین.


این سوال به تولد <> در سال 1995 انجامید و در نتیجه ی آن کوبان به شهرت بسیار بالایی دست یافت. با روی کار آمدن<> دیگر تمامی کاربران اینترنتی قادر بودند تمامی برنامه های دلخواه شان را به طور مستقیم از طریق اینترنت دریافت کنند و این مساله شور و هیجان خاصی در میان مردم پدید آورد. چندی بعد در سال 1999 یاهو این سایت را به مبلغ 2 میلیارد دلار از کوبان خرید و با این اقدام او را روانه ی لیست میلیاردرهای دنیا نمود...

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

زندگینامهی,مارک,کوبان,فروش,کیسه,زباله,میلیادری,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : سه شنبه 28 شهريور 1396 ساعت: 8:38