پاسخ به 9 سوال متداول در مورد رزومه‌نویسی | بلاگ

پاسخ به 9 سوال متداول در مورد رزومه‌نویسی

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

پاسخ به 9 سوال در مورد رزومه نویسی

1 آیا می توانم برای آنکه رزومه ام جذابیت بصری داشته باشد، از چند فونت مختلف استفاده کنم؟

این کار اصلا توصیه نمی شود مگر اینکه گرافیست باشی. یک فونت خوانا انتخاب کن. اندازه فونت بهتر است ۱۲ باشد تا خواندنش راحت باشد. نوشته هایت نباید درهم باشند. تا جایی که می توانی میان نوشته ها فضای خالی بگذار.

2 در بالای رزومه در بخش اطلاعات تماس، چه اطلاعاتی را قرار دهم؟

بالای رزومه را به درج این اطلاعات اختصاص بده: نام، نام شهر و ایالت (یا استان)، آدرس ایمیل، لینک حساب کاربری در لینکدین و شماره تلفن.

3 آیا می توانم از سرصفحه (header) یا پاصفحه (footer) در رزومه استفاده کنم؟

می توانی یک پاصفحه ایجاد کنی و در آن، نام خود و شغلی را که به دنبالش هستی درج کنی. اگر رزومه ات بیش از دو صفحه است، شماره گذاری صفحات فراموش نشود.



4 هنگامی که رزومه را روی کامپیوترم ذخیره می کنم، اسمش را چه بگذارم؟

وقتی می خواهی رزومه ات را در کامپیوتر ذخیره کنی، اسمش را این گونه بگذار: نام+رزومه. اما اگر خواستی آن را به شرکتی ارسال کنی، نام آن را عوض کن.

5 آیا وقتی می خواهم زمان شروع و پایان همکاری با یک کارفرما را بنویسم، باید ماه و روز را ذکر کنم یا ذکر سال کفایت می کند؟

ذکر سال کافی است. کسی که رزومه را می خواند نیازی به اطلاعات بیشتر ندارد.

6 اگر به دنبال کاری باشم که در یک شهر دیگر قرار دارد، آیا باید آدرس محل سکونتم را ذکر کنم یا از ذکر آدرس صرف نظر کنم؟

می توانی در شهری که می خواهی در آن کار کنی برای خودت یک صندوق پستی دریافت کنی و همان آدرس را در رزومه ات بنویسی. یا می توانی نام استان و شهر محل سکونتت را ذکر کنی و سپس در قسمت فوقانی رزومه، به طور خلاصه توضیح دهی که قصد داری به آن شهر نقل مکان کنی.

7 اگر خواستم از رزومه ام پرینت بگیرم تا در جلسه مصاحبه یا گردهمایی ها آن را همراه داشته باشم، آیا بهتر است آن را روی یک کاغذ عادی پرینت بگیرم یا از کاغذ خاصی استفاده کنم؟

اولا، هیچ وقت رزومه ات را به گردهمایی ها یا رویدادها نبر. شرکت در گردهمایی ها و آشنا شدن با افراد جدید عالی است اما در گردهمایی ها نباید رزومه همراه داشته باشی، مگر اینکه گردهمایی با هدف به اشتراک گذاشتن رزومه افراد برگزار شده باشد.
اگر خواستی از رزومه ات پرینت بگیری، بهتر است از یک کاغذ با کیفیت و ضخیم تر از کاغذهای عادی استفاده کنی. نیازی به خرید کاغذ رزومه نیست، مگر اینکه خودت دوست داشته باشی رزومه ات را روی یک کاغذ متفاوت چاپ کنی.

8 می توانم یکی از شغل های قدیمی ام را به میل خودم از رزومه حذف کنم؟

رزومه، یک سند بازاریابی است نه یک سند قانونی. می توانی به میل خودت بعضی از شغل ها را حذف کنی. بیشتر افراد، تمام شغل های خود را در رزومه ذکر می کنند اما اگر برای مدت کوتاهی در شغلی کار کرده ای، نیاز نیست آن را ذکر کنی.

9 آیا باید اطلاعات مربوط به درآمدهای سابقم را در رزومه ذکر کنم؟

به هیچ وجه! من با آگهی هایی که متقاضیان کار را وادار می کنند که حقوق سابق خود را در رزومه ذکر کنند کاملا مخالفم. این کار به ضرر آنها تمام می شود.
هوشمندانه ترین راه برای استخدام افراد این است که شرکت ها، محدوده درآمد پیشنهادی خود را در آگهی استخدام ذکر کنند. شما نیز به عنوان متقاضی کار می توانید درآمد دلخواهتان را در رزومه ذکر کنید، اما به هیچ وجه میزان درآمد سابق خود را فاش نکنید.

نویسنده: liz ryan

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : چهارشنبه 2 اسفند 1396 ساعت: 12:22