آیا تعریف کردن از خود در مصاحبه کار درستی است؟

ساخت وبلاگ
چکیده : آیا تعریف کردن از خود در مصاحبه کار درستی است؟ همه مسوولان مصاحبه، بارها این جملات را از متقاضیان ... با عنوان : آیا تعریف کردن از خود در مصاحبه کار درستی است؟ بخوانید :

آیا تعریف کردن از خود در مصاحبه کار درستی است؟

همه مسوولان مصاحبه، بارها این جملات را از متقاضیان شنیده اند:

▫️<<هیچ گزینه ای بهتر از من پیدا نمی کنید>>.
▫️<<آماده ام که کارم را از اول هفته شروع کنم. کی می خواهید به من پیشنهاد بدهید؟>>.
▫️<<من بهترین کارمند فروش این صنعت هستم. اگر باور نمی کنید، از بقیه بپرسید>>.
▫️<<من در انجام کارم بهترینم>>.

نمی توانیم متقاضیان را به خاطر اینکه از خودشان تعریف می کنند سرزنش کنیم. آنها تقصیری ندارند چون سال هاست که کتاب ها، مقالات و کارگروه ها به متقاضیان آموزش می دهند که از خودشان تعریف کنند. به علاوه، مصاحبه یک موقعیت استرس آور است. مصاحبه می تواند ترسناک باشد. هیچ کس از شنیدن خودستایی های متقاضی تعجب نمی کند. این واکنش طبیعی انسان در برابر ترس است.

مشکل اینجاست که خودستایی فایده ای ندارد. قانع کننده نیست و پیام اشتباهی را به مخاطب می رساند. تعریف کردن از خود نمی تواند نشان دهنده اعتماد به نفس باشد. برعکس، خودستایی این پیام را منتقل می کند که ترسیده اید. فقط انسان های ترسو می توانند خودشان را کوچک کنند و به دیگران التماس کنند که <<باور کنید من باهوشم>>.

شما نیاز ندارید کسی را متقاعد کنید. بهترین رویکرد برای حضور در مصاحبه این است که کاملا آماده و شاد باشید و شرایطی که در آن هستید را پذیرفته باشید و گفت وگو را پیش ببرید. لازم نیست کسی را تحت تاثیر قرار دهید و نیازی نیست خودستایی کنید.

بدترین راه برای معرفی خودتان این است که از خودتان تعریف کنید. منشا خودستایی، ترس است. هدف شما این است که با اعتماد به نفس در مصاحبه حاضر شوید. به هر حال، قرار نیست همه مسوولان مصاحبه تو را بپسندند. بعضی از آنها اصلا از تو خوششان نمی آید حتی اگر برای جلب رضایت آنها سنگ تمام گذاشته باشید. اصلا چرا باید سنگ تمام بگذارید؟ می توانید در کمال اعتماد به نفس وارد اتاق مصاحبه شوید چون حقیقت این است که نمی توانید همه چیز را تحت کنترل داشته باشید.

اینکه مسوول مصاحبه دنبال چه جور کارمندی است را نمی توانید تغییر دهید. باید وقتی وارد اتاق می شوید، خودتان باشید. اگر شما را بفهمند، پس استحقاقتان را دارند. همین و بس! کسی که به جای توجه به شما، تحت تاثیر نشان های افتخار و مدال هایتان قرار بگیرد، قطعا استحقاق استعدادهایتان را نخواهد داشت.

نویسنده: Liz Ryan
منبع: Forbes

کانال تلگرامی عشق پول،دنیای تجارت کلیک کنید

...
نویسنده : بازدید : 13 تاريخ : شنبه 9 تير 1397 ساعت: 12:34