آیا می‌توانیم از افراد حسود در جهت پیشرفتمان استفاده کنیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : آیا می توانیم از افراد, حسود, در جهت پیشرفتمان, استفاده, کنیم؟, هم زمان با شناخته شدن شما به ... با عنوان : آیا می‌توانیم از افراد حسود در جهت پیشرفتمان استفاده کنیم؟ بخوانید :

آیا می توانیم از افراد, حسود, در جهت پیشرفتمان, استفاده, کنیم؟,

هم زمان با شناخته شدن شما به عنوان فردی کوشا و موفق، باید منتظر افراد حسود هم در زندگی خود باشید. افراد حسود در اغلب اوقات سعی می کنند با زیر سؤال بردن شما مانع پیشرفتتان شوند.

در این مطلب به ده نکته اشاره می کنیم که با کاربرد آن ها می توانید از رفتارهای افراد حسود که می تواند مانع پیشرفت شما شود به عنوان سوخت در جهت حرکت به سمت موفقیتتان بهره مند شوید.

1- پیدا شدن افراد حسود با حرکت به سمت مسیر درست
اگر شما در اطراف خود حضور افراد حسود را احساس می کنید این را نشانه ای بدانید که قدم در مسیر درستی گذاشته اید؛ اگر شما هیچ دستاوردی نداشته باشید، آن وقت هیچ کس در تلاش نیست به شما توجه کند یا بخواهد انتقادی کند.

2- رفتاری مخالف افراد حسود از خود نشان دهید
معمولاً از رفتارهای ناخوشایندی که افراد حسود در قبال دیگران انجام می دهند؛ شما می توانید بیاموزید که در مواجهه با این نوع رفتار و اخلاق نسبت به سایرین، آدم پذیراتری باشید. این نوع رفتار از سمت شما هم به دیگران یاری می رساند و هم باعث ارتباطی صمیمی و دوستانه بین شما و افراد موفق می شود.

3- از انتقادها در جهت ارزیابی خود بهره ببرید
درست است انتقاد از سوی افراد دیگر می تواند ریشه در حسادت داشته باشد اما گاهی پیش می آید یک انتقاد به شما کمک کند به آدم بهتری تبدیل شوید؛ پس در این مواقع نباید ناراحت شوید بلکه باید به حرف هایی که دیگران نیز برای گفتن دارند گوش بسپارید.

4- متواضع تر باشید
افراد حسود برای شما اوقات سختی را ایجاد می کنند؛ چون شما از آن ها موفق تر هستید. منظور این است در مواجهه با چنین رفتارهایی متواضع باشید. لازم به خودستایی نیست یا اینکه بخواهید اعتبار خود را بیش از پیش تائید کنید.

5- از افراد حسود برای آموختن درباره حل تعارض استفاده کنید
گاهی اتفاقی می افتد شخصی شما را به شدت به چالش بکشد و موقعیت سخت و دشواری برایتان به وجود بیاورد. از این تجربه مانند فرصتی برای آموختن درباره ی حل تعارض بهره ببرید.

6- خشمتان را کنترل کنید
ممکن است شما در طول روز حرف هایی بشنوید و یا شاهد دیدن رفتارهایی باشید که شما را به شدت عصبانی کند. در عوض باید بیاموزید در این مواقع واکنش خود را به آرامی بروز دهید. کنترل خشم خود یک توانایی محسوب می شود که با آموزش آن می توانید ثمره ی این توانایی را به دفعات بی شمار در زندگی خود شاهد باشید.

7- چشم پوشی از اثرات منفی در مواجهه با افراد حسود
خواه ناخواه ممکن است در زندگی خود با افراد حسود رو به رو شوید. ما نمی توانیم همه را مجبور کنیم دوستمان داشته باشند؛ پس برای اینکه بودن این افراد مانع پیشرفت ما نشود باید از افراد حسود به عنوان افرادی ارزشمند برای فرا گرفتن این درس استفاده کرد.

8- بهره مندی از افراد حسود برای تقویت فکری

ممکن است این افراد با توهین های خود، باورها و شخصیت شما را نشانه گرفته باشند؛ اما قرار نیست شما خود را با باورهای فرد دیگری تطبیق بدهید. در عوض باید به آنچه باعث منحصر به فرد شدنتان می شود افتخار کنید.

9- واکنش منفی افراد حسود برای ایجاد انگیزه
ممکن است افراد حسود با گفتن حرف های ناامید کننده بخواهند مانع پیشرفت شما شوند، کاری که شما باید انجام دهید این است از این واکنش های منفی به عنوان انگیزه ای در راستای موفقیت خود استفاده کنید.

قدردان پیروزی هایتان باشید
افراد حسود می توانند یادآور آن باشند که شما باید قدردان تمام موفقیت ها و سپاسگزار همه خوبی هایی باشید که در اختیار دارید.

منبع: entrepreneur

كانال تلگرامي عشق پول،دنياي تجارت كليك كنيد

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت: 15:26